Książki dla początkujących graczy giełdowych – zestawienie

W dzisiejszym artykule pochylimy się nad początkami związanymi z inwestycjami giełdowymi. Skuteczne inwestowanie w akcje oraz inne papiery wartościowe wymaga cierpliwości i doświadczenia. Zanim jednak zaczniemy naszą przygodę z giełdą, warto nabyć solidne podstawy teoretyczne. W tym miejscu z pomocą przychodzą nam lektury dedykowane początkującym inwestorom giełdowym. Poniżej znajduje się zestawienie 5 – naszym zdaniem najciekawszych podręczników związanych z giełdowymi początkami.

Giełda papierów wartościowych dla bystrzaków – Tobiasz Maliński

Książka autorstwa Tobiasza Malińskiego zawiera podstawowe objaśnienia terminologii giełdowej. W lekturze znajdziemy odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania laików. Ważne informacje związane są przede wszystkim z mechanizmami działania giełdy, zwłaszcza papierami wartościowymi, kapitałem początkowym, akcjami oraz obligacjami. Ciekawym zabiegiem jest zastosowanie w książce dekalogu początkującego inwestora, który z pewnością przyczyni się do zmniejszenia ryzyka inwestycyjnego.

Giełda, wolność i pieniądze. Poradnik spekulanta – Tharp Van K.

Autor w swym poradniku ukazuje tajniki skutecznej gry pomiędzy emocjami inwestora oraz mechanizmami rządzącymi współczesną giełdą. Z lektury dowiemy się m.in., że system sukcesu oparty jest o metodę wejścia na giełdowy rynek, a problemy dotyczące początkujących inwestorów posiadają określone rozwiązania. Książka odkrywa ponadto kulisy zasad tworzenia skutecznego systemu transakcyjnego, co jest istotne także dla inwestorów nieco bardziej doświadczonych.

Wspomnienia gracza giełdowego – Edwin Lefevre

Jest to rodzaj fabularyzowanej biografii jednego z najbardziej znanych – giełdowych spekulantów – Jesse Livermoore’a, który zarabiał i tracił miliony na giełdowej działalności w początkach XX wieku. Jeden z najbardziej popularnych graczy giełdowych zarobił w 30 dni aż 10 milionów dolarów, co po dziś pozostaje rekordem. Choć tytułowa lektura stanowi biografię fabularną, to autor zdradza w niej wiele tajników składających się na sukces głównego bohatera. Z pewnością niektóre z nich przydadzą się współczesnym graczom.

Czarodzieje rynku – rozmowy z wybitnymi traderami – Jack Schwager

Jest to pierwsza (w opinii wielu najlepsza) część rozmów autora z wybitnymi traderami. Część z nich należy do najlepszych graczy na świecie. W książce znajdują się m.in. fragmenty rozmów z Jimem Rogersem, Paulem Tudorem Jonesem, czy Williamem O’Neilem. W opinii ekspertów rozmowy prowadzone przez autora książki otworzą wielu czytelnikom oczy na najważniejsze aspekty tradingu. Aspektem łączącym poszczególne wypowiedzi jest rozumienie ryzyka w rynkowym działaniu, dlatego jest to świetna propozycja zarówno dla inwestorów początkujących, jak i tych zaawansowanych, wyjaśnia ekspert z portalu Comparic.pl.

Giełda. Podstawy inwestowania – Adam Zaremba

Na koniec prezentujemy prawdziwą skarbnicę podstawowych informacji o rodzimej giełdzie. Lektura dedykowana jest początkującym inwestorom. Powinni oni zwrócić uwagę zwłaszcza na rozdziały związane z rodzajami ryzyka inwestycyjnego, budową portfela inwestycyjnego, indeksami i umiejętnością ich czytania, a także rodzajami transakcji inwestycyjnych.

Polecamy: https://www.daktela.com/pl/dedykowana-centrala/